Adresa
Pokud máte slevový kupón, vložte ho zde
  uvidíte speciální ceny a slevy určené jen pro Vás.
ZDARMA U NIKALU
 
Bezplatná linka k nám
Kvalitní dárky
v hodnotě 1400 Kč
Parkování na letišti v hodnotě cca 1100 Kč
 

V CENĚ ZÁJEZDU
 
Odborný průvodce
3 výlety
(hodnota za jeden výlet cca 900 Kč) Celkem cca 2700 Kč
 

MALTA perla Středomoří
GOZO • VALLETA VITTORIOSA • MDINA

  • 2022 MLA Malta - Discover the Island     
   Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Prahy,
   Základní cena 3* a 4* hotely vč. snídaní


   • 26.10.2022 - 02.11.2022 (8 dnů)
    24.980 Kč za osobu
    Vybrat termín  
    «
  • 2022 MLA Malta - Discover the Island     
   Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Vídně,
   Základní cena 3* a 4* hotely vč. snídaní


   • 26.10.2022 - 02.11.2022 (8 dnů)
    22.980 Kč za osobu
    Vybrat termín  
    «

  Program zájezdu:

   

  Cena zájezdu zahrnuje:


  1. den: Přílet na Maltu
  Přijedete pohodlně vlastním autem na letište. NIKAL již zaplatil za parkovací místo po celou dobu Vašeho zájezdu (nutné hlásit předem, při objednaném Balíčku dopravy). Po odbavení začíná Váš let se renomovanou leteckou společností z Prahy / Vídně na Maltu. Náš průvodce Vás přivítá na letišti a doprovodí Vás do 3* hotelu Mayflower, kde strávíte následujících 7 nocí Vašeho zájezdu.

  2. den: Mdina - bývalé hlavní město
  Dnešní exkurze nás zavede do střední části Malty, jejíž dominantou je středověké pevnostní město Mdina, bývalé hlavní město Malty. Úzké klikaté středověké uličky vedou k impozantním baštám, které nabízejí nádherný výhled na ostrov. Cestou objevíte různé architektonické styly, včetně sicilsko-normanských paláců a dalších barokních budov s velkým historickým významem. V tomto „tichém městě“, které je rájem filmařů, se zastavil čas. Přes řeckou bránu opustíme Mdinu a zastavíme se u raně křesťanských katakomb v Rabatu. Poté budeme pokračovat k útesum Dingli. Po obědě navštívíme botanickou zahradu San Anton poblíž Prezidentského paláce, kterou mužete obdivovat zvenčí. Rovnež strávíme nějaký čas v řemeslném centru v Ta‘Qali. Na konci prohlídky uvidíte majestátní rotundu v Moste (Santa Marija Assunta), s největší kopulí v Evropě. Večeře v hotelu (při objednaném balíčku večeří).

  3. den: Gozo - Ostrov zázraků
  Dnes máte volný den nebo se můžete po snídani přidat k nám na výlet na ostrov Gozo (zahrnuto v balíčku výletů). Krátkou 20minutovou trajektovou dopravou se dostaneme do přístavu Mgarr. Váš průvodce Vás provede megalitickou svatyní Ggantija, nejstarší kamennou stavbou na světě před pyramidami v Egyptě. Pak navštívíte středověkou pevnost ve Victorii, fjordskou zátoku v Xlendi a Dwejre. Gozo je známé svými řemeslnými výrobky, zejména ručně vyráběnými krajkami a pleteninami. Návštevníky zaujme svěží krajina ostrova a jeho tichá atmosféra na rozdíl od vetšího ostrova Malta. Trajektem se vrátíte zpet na Maltu a užijete si večeři ve Vašem hotelu (při objednaném balíčku večeří).

  4. den: Valletta - návrat do středověku
  Komentovaná prohlídka pulzujících ulic Valletty Vám umožní objevit krásu a kouzlo opevněného města postaveného rytíři v roce 1566. Řád svatého Jana vládl na ostrovu po dobu 268 let a zanechal zde úžasné kulturní dědictví - Valletta je toho příkladem. Ze zahrad Upper Barracca si užijeme úchvatný výhled na záliv Grand Harbour. Poté navštívíme katedrálu sv. Jana s mistrovskými díly Caravaggia v oratoriu, dále uvidíme vlámské tapisérie a kostelní muzeum. V katedrále se nachází jedna z nejkrásnějších mramorových podlah na světě. Při procházce ulicí Republic projdete kolem Velmistrovského paláce a užijete si také nákupy. Odpoledne se autobusem vydáte na panoramatickou prohlídku podél opevnění Valletty a při cestě zpět do hotelu můžete obdivovat promenády Ta Xbiex a Sliema. Večeře v hotelu (při objednaném balíčku večeří).

  5. den: Malta z druhé strany
  Dnes máte opět volný den. Po snídani máte možnost se k nám přidat na výlet a poznat „Maltu z druhé strany“ (zahrnuto v balíčku výletů). Jedná se o velmi zajímavý výlet, který spojuje nejdůležitejší maltskou šlechtickou vesnici se 400letými vinnými sklepy, kde zrají prémiová maltská vína. Palazzo Parisio byl právem nazýván „miniaturní Versailles“. Složitý interiér obsahuje jemné fresky, velkolepou mramorovou práci, zrcadlové stěny, tromp l‘oeil, vzácné obrazy a extravagantní budovy. Nádherně upravené zahrady, které patří mezi nejkrásnější v Evropě, odrážejí slávu tohoto roztomilého domu. Po bohatství v Palazzu Vás ve svých sklepech uvítá jeden z předních vinařů na Maltě. Můžete si vyslechnout podrobnou přednášku o místním vinařství a ochutnat výber vín a místních specialit. Návrat do hotelu a večeře (při objednaném balíčku večeří).

  6. den: Oblast Grand Harbour
  Dnes Vás po snídani zveme na prohlídku tří měst. Objevíme oblast Grand Harbour naproti Vallettě, známou jako tři města - Vittoriosa, Cospicua a Senglea, kde se v roce 1530 usadili rytíři sv. Jana. Kolem Cospicua se dostáváme k Vittoriosa na procházku úzkými uličkami ve stínu historických budov, včetně prvních hostinců Řádu. Ze zahrady Senglea, na špicce poloostrova, si mužete vychutnat nádherný panoramatický výhled na Grand Harbour, včetne impozantního Fort Sant Angelo, kde velmistr La Valette vedl obranu ostrova během velkého obléhání roku 1565. Večer si užijte večeři v hotelu (při objednaném balíčku večeří).

  7. den: Chrám Hagar Qim a vápencové dědictví
  Po snídani se k nám můžete připojit na jednodenní výlet do chrámu Qim. Prohlídka začíná návštevou jednoho z nejstarších lomů na Maltě, který se stal magnetem pro turisty a místní obyvatele, a který se datuje do doby před tisícem let. Kouzlo starověké Malty cítíte v Hagar Qim, nejdůležitějším prehistorickém místě na Maltě, s výhledem na rozlehlou hladinu modrého Středozemního moře a na ostrov Filfla. Z Hagar Qim pokračujeme do Wied iz-Zurrieq, kde můžete podniknout výlet lodí do Modré jeskyně, která je známá svou křištálově čistou vodou. (Výlet lodí není zahrnut v ceně zájezdu). Večer si užijte večeři v hotelu (při objednaném Balíčku večeří).

  8. den: Zpáteční cesta
  Po snídani máte trochu volného casu. Podle času odletu Vašeho letadla Vás náš autobus zaveze na letište, odkud vyrazíte na cestu domu do Prahy / Vídně.


  Důležité: Pro tento zájezd je vyžadován průkaz totožnosti či cestovní pas platný minimálně 3 měsíce po návratu.

  Poznámka: Nákup místního zboží a služeb během výletů záleží na Vašem vlastním uvážení. Změna hotelu nebo programu není plánovaná, zůstává však vyhrazená. Rezervace probíhají podle obsazenosti termínů. Minimální počet účastníků na termín je 20 osob. O zrušení termínu z důvodu nenaplnění minimálního počtu účastníků bude zákazník informován nejméně 5 týdnů před odjezdem. Pokud bude zájezd zrušen z důvodu nenaplnění minimálním počtem účastníků, zákazník nemá nárok na úhradu nákladů vzniklých v souvislosti s plánovanými prohlídkami (např. samostatně zakoupené vstupenky). Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku. 


  • 7 nocí v 3* hotelu Mayflower na Maltě v dvoulůžkovém pokoji
  • 7x snídaně – formou bufetu
  • Odborný NIKAL průvodce

  3 výlety v ceně:

  • Mdina - bývalé hlavní město
  • Valetta - Návrat do středověku
  • Oblast Grand Harbour


  Valletta
  Gozo – svatyně Panny Marie Ta´Pinu
  Mdina - bývalé hlavní město

     
 • rezervace


   

  3* Hotel Mayflower

  Poloha: Mayflower Hotel Malta se nachází v zálivu St. Paul's Bay, 700 metrů od národního akvária a 5 minut chůze od pláže Bugibba Perched. Nabízí slunnou terasu s bazénem, restauraci, fitness centrum a bezplatné Wi-Fi připojení ve všech prostorách.


  Vybavení:
  Všechny pokoje mají klimatizaci, šatní skříň, TV s plochou obrazovkou, rychlovarnou konvici a vlastní koupelnu. Některé ubytovací jednotky mají balkon.


  Příklad pokoje

  Restaurace

  Bazén

  Vybavení koupleny

  Bar

  Nabídka jídel


  rezervace
 • rezervace

   

  rezervace
 • rezervace

  rezervace
 • rezervace
  rezervace