Adresa
ZDARMA U NIKALU
 
Bezplatná linka k nám
7x snídaně formou bufetu
 

V CENĚ ZÁJEZDU
 
Balíček transportů (letenky a transfer)
Odborný průvodce
Výletní program
 

TURECKO - KAPPADOKIE
doprava a výletní program již v ceně zájezdu!

  • 2018/2019 TUR Kappadokie     
   Dvojlůžkový pokoj a balíček dopravy z Prahy, Základní cena, 4* a 5* hotely včetně snídaně

   • 07.11.2019 - 14.11.2019 (8 dnů)
    4.990 Kč za osobu
    Vybrat termín  
    «
  • 2018/2019 TUR Kappadokie     
   Dvojlůžkový pokoj a balíček dopravy z Vídně, Základní cena 4* a 5* hotely včetně snídaně

   • 13.11.2019 - 20.11.2019 (8 dnů)
    4.990 Kč za osobu
    Vybrat termín  
    «

  Zažijte jedinečnou krásu Kappadokie!

    
  Kappadokie je mistrovským dílem, které stejnou měrou vytvořili příroda i člověk. Vedle zářivých skvostů z antické a byzantské epochy Vám ukážeme rovněž jednu z nejbizarnějších krajin na světě. V ní se skrývají podzemní sídliště a jeskynní chrámy, v nichž kdysi hledaly útočiště celé generace křesťanů a které jsou dnes chráněny jako součást Světového kulturního dědictví UNESCO. Poznejte jeden z nejkrásnějších regionů Turecka!

   

  1. den: Let do Antalye
  Váš průvodce bude s Vámi již od příjezdu a srdečně Vás přivítá v hotelu při osvěžujícím nápoji. Přenocování v okolí Antalyi.

   

  2. den: Klášter Mevlana – Kappadokie
  Snídaně. Jízda do města Konya, bývalého hlavního města raně středověké Seldžucké říše. Navštívíte klášter Mevlana – dnes je muzeem islámského umění a pokladnicí tureckých uměleckých řemesel. Poté bude cesta pokračovat do Kappadokie. Přenocování v okolí Kappadokie.

   

  3. den: Göreme
  Snídaně. V Göreme navštívíte jeskynní chrámy zdobené freskami (součást kulturního dědictví UNESCO). Zde příroda popustila uzdu své fantazii, krajina je tvořena skalními stěnami, tufovými pyramidami a kužely, které jsou proděravěny jako mraveniště. Poté pojedeme do Simeonova údolí, které je známé také jako „Údolí mnichů“ nebo pod názvem „Komíny víl“. S úžasem budete pozorovat krajinu tohoto údolí, která je jedinečná originalitou a dokonalostí svých tufových kuželů, vysokých přes 10 metrů a rozesetých ve skupinách i jednotlivě všude kolem. Nakonec si zvenku prohlédneme nejvyšší skalní útvar v Uchisaru. Přes den navštívíme tradiční gobelínku, kde dozvíme vše od získávání surovin, hedvábí, bavlny a vlny přes výrobu až po dokončení tkaného produktu. Přenocování v okolí Kappadokie.

   

  4. den: Kappadokie – působivá tufová krajina
  Snídaně. Oblast Kappadokie připomíná fantastickou měsíční scénu, kterou zdůrazňují tufové lomy, s vnitřními jeskynními útvary a různými rezidencemi. Tvůrcem těchto úžasných scenérií byla sopka, která během opakovaných výbuchů katapultovala v okolí obrovské množství tufu. Během první poloviny dne navštívíme tuto nádhernou scenérii a v druhé polovině dne se můžete zúčastnit volitelného výletu. Přenocování v okolí Kappadokie.

   

  5. den: Kappadokie – Antalya
  Snídaně. Opustíme Kappadokii a pojedeme navštívit slavný seldžucký karavanseráj Obruk Han. Poté bude cesta pokračovat překrásnou krajinou pohoří Taurus zpět do Antalye, ve které strávíte poslední 3 noci.

   

  6. den: Antalya – vodopád Karpuzkaldran
  Snídaně. Návštěva jednoho z nejkrásnějších měst turecké riviéry. Ve skrytu mohutných hor se dobře daří bohaté vegetaci. Kromě jiného uvidíte symbol města, „flétnový“ minaret Yivli Minare. U Kalekapisi, brány do pevnosti, se nacházejí hodiny na staré věži městského opevnění. Při procházce městem se nabízejí možnosti nákupů, zejména šperků a koženého zboží. Poté bude následovat návštěva vodopádu Karpuzkaldran. Přenocování v okolí Antalye.

   

  7. den: Volný čas nebo možnost fakultativního výletu
  Snídaně. Vychutnejte si pohodlí Vašeho hotelu nebo se zúčastněte fakultativního výletu. Přenocování v okolí Antalye.

   

  8. den: Cesta domů
  Snídaně. S nezapomenutelnými zážitky nastupíte do letadla do Prahy.

   

  Na tento zájezd potřebujete cestovní pas, který je platný min. 6 měsíců po návratu.

  Poučení: Nákup u místních prodejců během výletů je individuální podle vlastního uvážení.


   
 • rezervace

  Jeden z našich TOP smluvních hotelů na tomto okružním zájezdu!


   

  5* Hotel Max Holiday

  Poloha: Hotel se nachází v klidném regionu Belek-Bogazkent, zhruba 7km od Beleku a přibliž- ně 40km od letiště v Antalyi přímo na hotelové písečno-štěrkové pláži. Ubytování: Pokoje jsou moderně zařízeny koberci, centrálně ovládanou klimatizací, satelitní televizí, minilednicí, telefonem s přímými volbami, trezorem, koupelnou s WC a vanou nebo sprchovým koutem, fénem na vlasy a balkonem.

  Vybavení:
  Krásný hotelový komplex obsahuje celkem 370 pokojů rozdělených do 4 pětipatro - vých hlavních budov. Dále lobby s recepcí a barem, restaurace s venkovní terasou, tři restaurace á la carte, bar u bazénu, svačinový bar, diskotéka, krásná zahrada, pódium, různé malé ob - chůdky, plavecký bazén. Podle počasí jsou zdarma k dispozici u bazénu a na pláži lehátka s matracemi, ručníky a slunečníky.

  Sport/Zábava:
  Bez poplatku: dva tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, plážový volejbal, basketbal, kánoe, šlapadlo, šipky, fitness, parní lázeň, turecké lázně, sauna, miniklub. Za poplatek: Tenis při umělém osvětlení, bowling, biliard, masáže a wellness.


  Příklad pokoje

  Wellness

  Jídelna

  Zahradní restaurace

  Bazén


  rezervace
 • rezervace


   


  rezervace
 • rezervace

  rezervace
 • rezervace
  rezervace 
 
Spokojenost zákazníků
"velmi dobrá"
Celková známka: 1,48

Ohodnoťte nás >>

Zákaznický průzkum
proveden firmou Nikal s.r.o.

 
Námi ověřené pro Vás!
 • + spolehlivost
 • + přívětivost
 • + kompetence
 • + spokojenost zákazníků
 • ----------------------------
  = Celková známka: 1,48

 • Darujte nám také Vy svou důvěru!
Následujte nás na Facebooku!
 
Kontaktné údaje
 • NIKAL  s.r.o.
  Lesná 102
  671 02 Šumná

  Tel.: 515 265 515
 • Tel.: 800 880 847
  E-Mail: nikal@nikal.cz
 • NIKAL  s.r.o.
  Kotkova 710/3
  669 02 Znojmo
 •  
 •  IČO: 26276186
  Otvírací doba:
 • 08:00 - 16:30