Adresa
Pokud máte slevový kupón, vložte ho zde
  uvidíte speciální ceny a slevy určené jen pro Vás.
ZDARMA U NIKALU
 
Bezplatná linka k nám
7x snídaně formou bufetu
 

V CENĚ ZÁJEZDU
 
Odborný průvodce
Výletní program
 

TURECKO: KAPPADOKIE
8 dní pobytu ve 4* a 5* hotelech včetně snídaní

  • 2022 TUR Cappadocia     
   Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Prahy,
   Základní cena, 4* a 5* hotely včetně snídaně


   • 29.11.2022 - 06.12.2022 (8 dnů)
    14.980 Kč za osobu
    Vybrat termín  
    «
  • 2022 TUR Cappadocia     
   Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Vídně,
   Základní cena, 4* a 5* hotely včetně snídaně


   • 30.11.2022 - 07.12.2022 (8 dnů)
    14.980 Kč za osobu
    Vybrat termín  
    «

  Program zájezdu:

   

  Cena zájezdu zahrnuje:


  Kappadokie je mistrovským dílem, které stejnou měrou vytvořili příroda i člověk. Vedle zářivých skvostů z antické a byzantské epochy Vám ukážeme rovněž jednu z nejbizarnějších krajin na světě. V ní se skrývají podzemní sídliště a jeskynní chrámy, v nichž kdysi hledaly útočiště celé generace křesťanů, a které jsou dnes chráněny jako součást Světového kulturního dědictví UNESCO. Poznejte jeden z nejkrásnějších regionů Turecka!

  1. den: Let do Antalye
  Váš průvodce bude s Vámi již od příjezdu a srdečně Vás přivítá v hotelu při osvěžujícím nápoji. Přenocování v okolí Antalye.

  2. den: Klášter Mevlana – Kappadokie
  Snídaně. Jízda do města Konya, bývalého hlavního města raně středověké Seldžucké říše. Navštívíte klášter Mevlana – dnes je muzeem islámského umění a pokladnicí tureckých uměleckých řemesel. Poté bude cesta pokračovat do Kappadokie. Přenocování v okolí Kappadokie.

  3. den: Göreme
  Snídaně. V Göreme navštívíte jeskynní chrámy zdobené freskami (součást kulturního dědictví UNESCO). Zde příroda popustila uzdu své fantazii. Krajina je tvořena skalními stěnami, tufovými pyramidami a kužely, které jsou proděravěny jako mraveniště. Poté pojedeme do Simeonova údolí, které je známé také jako „Údolí mnichů“ nebo pod názvem „Komíny víl“. S úžasem budete pozorovat krajinu tohoto údolí, která je jedinečná originalitou a dokonalostí svých tufových kuželů, vysokých přes 10 metrů a rozesetých ve skupinách i jednotlivě všude kolem. Nakonec si zvenku prohlédneme nejvyšší skalní útvar v Uchisaru. Přes den navštívíme tradiční gobelínku, kde se dozvíme vše od získávání surovin, hedvábí, bavlny a vlny přes výrobu až po dokončení tkaného produktu. Přenocování v okolí Kappadokie.

  4. den: Kappadokie – působivá tufová krajina
  Snídaně. Oblast Kappadokie připomíná fantastickou měsíční scénu, kterou zdůrazňují tufové lomy s vnitřními jeskynními útvary a různými rezidencemi. Tvůrcem těchto úžasných scenérií byla sopka, která během opakovaných výbuchů katapultovala do okolí obrovské množství tufu. Během první poloviny dne navštívíme tuto nádhernou scenérii a v druhé polovině dne se můžete zúčastnit volitelného výletu. Přenocování v okolí Kappadokie.

  5. den: Kappadokie – Antalya
  Snídaně. Opustíme Kappadokii a pojedeme navštívit slavný seldžucký karavanseráj Sultanhanı. Poté bude cesta pokračovat překrásnou krajinou pohoří Taurus zpět do Antalye, ve které strávíte poslední 3 noci.

  6. den: Antalya – vodopád Karpuzkaldiran
  Snídaně. Návštěva jednoho z nejkrásnějších měst turecké riviéry. Ve skrytu mohutných hor se dobře daří bohaté vegetaci. Kromě jiného uvidíte symbol města, „flétnový“ minaret Yivli Minare. U Kalekapisi, brány do pevnosti, se nacházejí hodiny na staré věži městského opevnění. Při procházce městem se nabízejí možnosti nákupů, zejména šperků a koženého zboží. Poté bude následovat návštěva vodopádů Karpuzkaldiran. Přenocování v okolí Antalye.

  7. den: Volný čas nebo možnost fakultativního výletu
  Snídaně. Vychutnejte si pohodlí Vašeho hotelu nebo se zúčastněte fakultativního výletu. Přenocování v okolí Antalye.

  8. den: Cesta domů
  Snídaně. S nezapomenutelnými zážitky nastoupíte do letadla do Prahy.


  Důležité: Pro tento zájezd je vyžadován průkaz totožnosti či cestovní pas platný minimálně 6 měsíce po návratu.

  Poznámka: Nákup místního zboží a služeb během výletů záleží na Vašem vlastním uvážení. Změna hotelu nebo programu není plánovaná, zůstává však vyhrazená. Rezervace probíhají podle obsazenosti termínů. Minimální počet účastníků na termín je 20 osob. O zrušení termínu z důvodu nenaplnění minimálního počtu účastníků bude zákazník informován nejméně 5 týdnů před odjezdem. Pokud bude zájezd zrušen z důvodu nenaplnění minimálním počtem účastníků, zákazník nemá nárok na úhradu nákladů vzniklých v souvislosti s plánovanými prohlídkami (např. samostatně zakoupené vstupenky). * Bezplatné stornování se zkrácenou dobou pro zrušení zájezdu (až 30 dní před odjezdem) platí pouze při rezervaci bez "slevy za okamžité složení zálohy". Platné pro rezervace do 30.09.2020.

  • 7x ubytování v dobrých 4* a 5* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
  • Zpáteční let z Prahy nebo Vídně do Antalye
  • Transfer letiště - hotel - letiště
  • Možnost využití parkování zdarma u letiště v Praze nebo ve Vídni (na vyžádání)
  • 7x snídaně – formou bufetu v hotelu
  • Odborný NIKAL průvodce
  Výletní program v ceně
  • Klimatizovaný a komfortní cestovní autobus Vás poveze od jednoho cíle k druhému.


  Jedinečná příroda
  Horkovzdušné balóny - skvělá podívaná!
  Čekají Vás překrásné dny dovolené

     

 • rezervace

  Jeden z našich TOP smluvních hotelů na tomto okružním zájezdu!


   

  5* Hotel Max Holiday

  Poloha: Hotel se nachází v klidném regionu Belek-Bogazkent, zhruba 7km od Beleku a přibliž- ně 40km od letiště v Antalyi přímo na hotelové písečno-štěrkové pláži. Ubytování: Pokoje jsou moderně zařízeny koberci, centrálně ovládanou klimatizací, satelitní televizí, minilednicí, telefonem s přímými volbami, trezorem, koupelnou s WC a vanou nebo sprchovým koutem, fénem na vlasy a balkonem.

  Vybavení:
  Krásný hotelový komplex obsahuje celkem 370 pokojů rozdělených do 4 pětipatro - vých hlavních budov. Dále lobby s recepcí a barem, restaurace s venkovní terasou, tři restaurace á la carte, bar u bazénu, svačinový bar, diskotéka, krásná zahrada, pódium, různé malé ob - chůdky, plavecký bazén. Podle počasí jsou zdarma k dispozici u bazénu a na pláži lehátka s matracemi, ručníky a slunečníky.

  Sport/Zábava:
  Bez poplatku: dva tenisové kurty, stolní tenis, minigolf, plážový volejbal, basketbal, kánoe, šlapadlo, šipky, fitness, parní lázeň, turecké lázně, sauna, miniklub. Za poplatek: Tenis při umělém osvětlení, bowling, biliard, masáže a wellness.


  Příklad pokoje

  Wellness

  Jídelna

  Zahradní restaurace

  Bazén


  rezervace
 • rezervace


   


  rezervace
 • rezervace

  rezervace
 • rezervace
  rezervace