Adresa
Pokud máte slevový kupón, vložte ho zde
  uvidíte speciální ceny a slevy určené jen pro Vás.
ZDARMA U NIKALU
 
Bezplatná linka k nám
7x snídaně formou bufetu
 

V CENĚ ZÁJEZDU
 
Odborný průvodce
Výletní program
 

TURECKO: LÝKIE
POZNÁVACÍ CESTA - ANTALYA • MYRA • EPHESUS • PAMUKKALE

  • 2022 Turkey Lykia     
   Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Prahy,
   Základní cena, 4* a 5* hotely včetně snídaně


   • 29.11.2022 - 06.12.2022 (8 dnů)
    14.980 Kč za osobu
    Vybrat termín  
    «
  • 2022 Turkey Lykia     
   Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Vídně,
   Základní cena, 4* a 5* hotely včetně snídaně


   • 30.11.2022 - 07.12.2022 (8 dnů)
    14.980 Kč za osobu
    Vybrat termín  
    «

  Program zájezdu:

   

  Cena zájezdu zahrnuje:


  1. den: Přílet do Antalye
  Po příletu Vás srdečně přivítá Váš průvodce a nabídne Vám malé občerstvení na hotelu. Přenocování v Antalyi.

  2. den: Myra - chrám sv. Mikuláše
  Exkurze Vás provede podél pobřežní cesty, která nabízí nádherný výhled na moře, borové lesy a skalní vrcholy pohoří Taurus. Poté nás čeká přesun do města Myra. Zde navštívíme skalní hroby, patřící mezi nejzajímavější památky v Turecku, které stojí za to vidět. Hrobky a sarkofágy se datují do 4. století před Kristem. V Myre je také chrám sv. Mikuláše, kde je svatý Mikuláš pohřben. Přenocování v provincii Mugla.

  3.den: Lýkie
  Dnes máte možnost absolvovat nádhernou plavbu lodí přes scenérie Dalyan (FAKULTATIVNÍ - zakoupíte na místě u průvodce). Z lodi uvidíte pláž Iztuzu, nazývanou též „Želví pláž“, situovanou na konci laguny. Zde uděláme zastávku na plavání a poté nás čeká cesta zpět na pobřeží. Poté pokračujeme autobusem do Kusadasi, kde strávíme další 2 noci v hotelu ARİA CLAROS http://www.ariaclaros.com/.

  4. den: Efes
  Dnes navštívíme Efes, jeden z největších archeologických klenotů na světě. Rozmístění a stav města jsou mimořádně zachovány. Místa, která byste měli prozkoumat: veřejná agora (shromaždiště), Hadriánův chrám, Nymfeum, termální prameny, prostorné divadlo (jedno z největších divadel, až pro 25 000 diváků), mramorová ulice a Celsova knihovna.

  5. den: „Bavlněný hrad“
  Pojedeme přes krásé údolí Menderes do Pamukkale, v angličtině známé jako „Cotton Castle‘‘, nebo-li „Bavlněný hrad“. Cestou uvidíte z dálky bílé sněhové travertiny, vytvořené vývěrem termálního pramene. Tomuto místu byly připsány fascinující léčebné schopnosti již ve starověku. Po příchodu zpět na hotel budete mít příležitost užít si termální koupel v termálním hotelu v Pamukkale.

  6. den: Hierapolis
  Dnes si prohlédnete ruiny velkolepého města Hierapolis, které se rozléhá nad vápencovitými terasami a které zažilo svou největší slávu již v dobách Říše římské. Zde se nachází základy chrámu Apolona ze 3. století n.l.. Později pojedeme nádhernou krajinou s pohořím Taurus zpět do Antalye. Po cestě navštívíme tradiční výrobnu koberců, kde uvidíte celý proces výroby nádherných koberců (od přípravy hedvábí, bavlny a vlny až po hotový utkaný koberec). 2 přenocování v Antalyi.

  7. den: Antalya - Vodopády Karpuzkaldiran
  Návštěva Antalye, jednoho z nejkrásnějších měst v Turecké riviéře. Místní bohatá vegetace je chráněna díky nádhernému pohoří Taurus. Uvidíte jeden ze symbolů města, minaret a mešitu Yivli. Tato starověká hodinová věž je situována na městském opevnění, nedaleko přístavu a nejlépe zachované části městských hradeb. Během prohlídky města budete mít především možnost nakoupení šperků a kožených oděvů. Následuje cesta autobusem k vodopádům Karpuzkaldiran

  8. den: Odlet
  Podle času odletu se přesunete autobusem na letiště a čeká Vás let domů.


  Důležité: Pro tento zájezd potřebujete platný pas vydaný po roce 2002, který je platný ještě minimálně 6 měsíců po návratu z dovolené!

  Poznámka: Nákup místního zboží a služeb během výletů záleží na Vašem vlastním uvážení. Změna hotelu nebo programu není plánovaná, zůstává však vyhrazená. Rezervace probíhají podle obsazenosti termínů. Minimální počet účastníků na termín je 30 osob. O zrušení termínu z důvodu nenaplnění minimálního počtu účastníků bude zákazník informován nejméně 5 týdnů před odjezdem. Pokud bude zájezd zrušen důvodu nenaplnění minimálním počtem účastníků, zákazník nemá nárok na úhradu nákladů vzniklých v souvislosti s plánovanými prohlídkami (např. samostatně zakoupené vstupenky). Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku. * Bezplatné stornování se zkrácenou dobou pro zrušení zájezdu (až 30 dní před odjezdem) platí pouze při rezervaci bez "slevy za okamžité složení zálohy". Platné pro rezervace do 30.09.2020.

  • Špičkové hotely Během celého zájezdu budete ubytováni v 4* - 5* hotelech
  • Snídaně formou bufetu Posnídáte 7x v otevřeném bufetu.
  • Zpáteční let z Prahy nebo Vídně do Antalye
  • Transfer letiště - hotel - letiště
  • Možnost parkování u letiště v Praze nebo ve Vídni (na vyžádání)
  • Výletní program Klimatizovaný a komfortní cestovní autobus Vás poveze od jednoho cíle k druhému.
  • Odborný NIKAL průvodce  Turecká riviéra
  Vodopád Karpuzkaldiran
  Bavlněný hrad v Pamukkale

     
 • rezervace


   


  rezervace
 • rezervace

  rezervace
 • rezervace
  rezervace