Pokud máte slevový kupón, vložte ho zde
 
uvidíte speciální ceny a slevy určené jen pro Vás.
ZDARMA U NIKALU
 
Bezplatná linka k nám
Balíček požitků
 

V CENĚ ZÁJEZDU
 
Odborný průvodce
Výletní program
 

TURECKO: objevovat & relaxovat

  • 2023 TR Explore & Relax Tour     
   Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Prahy,
   Základní cena, 4* a 5* hotely včetně snídaně

   • 09.05.2023 - 16.05.2023 (8 dnů)
    21.980 Kč za osobu
    Vybrat termín  
    «
  • 2023 TR Explore & Relax Tour     
   Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Vídně,
   Základní cena, 4* a 5* hotely včetně snídaně

   • 09.05.2023 - 16.05.2023 (8 dnů)
    21.980 Kč za osobu
    Vybrat termín  
    «

  Program zájezdu:

   

  Cena zájezdu zahrnuje:

  1. den: Přílet do Antalye
  Na letiště se pohodlně dopravíte vlastním vozem. Společnost NIKAL již zaplatila za Vaše parkovací místo po celou dobu cesty! V poledne odlétá letadlo společnosti Pegasus (nebo srovnatelné) z Vídně nebo Prahy do Antalye, kde Vás srdečně přivítá náš průvodce. Poté se ubytujete v prvním hotelu na Vaší cestě.

  2. den: Konya - Sultanhanı - Kappadokie
  Snídaně. Odjezd do Konye, starobylého hlavního města Seldžucké říše. Návštěva slavného Mevlanova muzea, starého kláštera Mevlevi s mauzoleem Mevlany, zakladatele řádu vířících dervišů. Dále navštívíme Sultanhani Caravanserai, místo odpočinku karavan na Hedvábné stezce. Pokračujeme do Kappadokie a tam i následně přenocujeme v Kappadokii.

  3. den:Kappadokie
  Snídaně. Odjezd do skanzenu Göreme: Korama byla v prvních letech křesťanství v Kappadokii významným náboženským centrem, četné kostely byly vykopány a vyzdobeny na příkaz svatého Basila Velikého, biskupa z Kejsareje. Jedná se o památku světového dědictví UNESCO díky kráse nástěnných maleb, které znázorňují biblické scény nacházející na stěnách kostelů vyhloubených v kappadockém tufovém materiálu. Dále pokračujeme fotografickými zastávkami této úžasné oblasti s pohádkovými komíny na Güvercinlik (Holubí) údolí, vesnice Uchisar. Návštěva Cavusinu, jedné z nejstarších osad v oblasti, s kostelem svatého Jana Křtitele nejstarším kostelem oblasti z 5. století n. l.. Zavítáme do podzemního města Özkonak (nebo srovnatelného). První patra podzemních měst vykopali Chetité ve 20. stol. př. n. l. a poslední patra první křesťanské komunity, aby je využily jako úkryty. Jsou považována za mistrovské dílo vojenské architektury se zařízením, sloužící k přežití po dobu tří měsíců. Odpoledne se seznámíme s celým procesem výrobou koberců. Od hedvábí a bavlny, až po hotový výrobek. Návrat do hotelu a přenocování.

  4. den: vesnice Sille – kostel Hagia Elena – Antalya
  Snídaně. Odjezd do Selcuklu do vesnice Sille. Jedná se o 5000 let starou čtvrť Selçuklu v Konyi, významným centrem raného křesťanství, kde dle historických pramenů žili společně různé kultury. Čtvrť Sille, kostel Hagia Elena a 5 000 let stará historická osada ve čtvrti Selçuklu v Konyi nesou stopy z římského, byzantského, seldžuckého a osmanského období. Jsou spojeny různými kulturami se svými mešitami, mosty a domy. Sille zahrnuje také turecko-islámská díla, jako jsou mešity, turecké lázně, fontány a mosty ze seldžuckého a osmanského období. Dále pokračujeme do Antalye a přenocujeme v oblasti Antalye.

  5. den: Antalya
  Snídaně. Dnes autobusem navštívíme vodopády Karpazkaldran. Během dne budeme mít také možnost navštívit šperkařskou dílnu, seznámit se s uměním výroby šperků a zhlédnout módní přehlídku Antalya Snídaně. Dnes autobusem navštívíme vodopády Karpazkaldran. Během dne budeme mít také možnost navštívit šperkařskou dílnu, seznámit se s uměním výroby šperků a zhlédnout módní přehlídku představující kvalitní turecké kožené zboží. Přibližně kolem 14:00 se ubytujeme v našem hotelu Mediterranean Cost. Užijte si dovolenou na Středomořské riviéře.

  6. den: VOLNO - Užijte si pobyt na hotelu!
  Užijte si pobyt na hotelu a jeho balíček All-Inclusive.

  7. den: VOLNO - Užijte si pobyt na hotelu!
  Užijte si pobyt na hotelu a jeho balíček All-Inclusive.

  8. den: Návrat do Vídně nebo Prahy:
  S nezapomenutelnými vzpomínkami se dnes vrátíte domů do Prahy nebo Vídně. Náš autobus Vás včas dopraví na letiště.


  Důležité: Pro tento zájezd je vyžadován cestovní pas platný minimálně 6 měsíce po návratu.

  Poznámka: Nákup místního zboží a služeb během výletů záleží na Vašem vlastním uvážení. Změna hotelu nebo programu není plánovaná, zůstává však vyhrazená. Rezervace probíhají podle obsazenosti termínů. Minimální počet účastníků na termín je 20 osob. O zrušení termínu z důvodu nenaplnění minimálního počtu účastníků bude zákazník informován nejméně 5 týdnů před odjezdem. Pokud bude zájezd zrušen z důvodu nenaplnění minimálním počtem účastníků, zákazník nemá nárok na úhradu nákladů vzniklých v souvislosti s plánovanými prohlídkami (např. samostatně zakoupené vstupenky).

  • let z Prahy nebo Vídně do Antalye a zpět
  • doprava z letiště na hotel a zpět
  • ZDARMA! Parkovací místo po dobu cesty na letišti v Praze nebo ve Vídni
  • balíček požitků – ZDARMA pro Vás v hodnotě 4.990 Kč!
   4 noci ve 4* hotelu během zpáteční cesty včetně polopenze (snídaně a večeře)
   3 noci v 5* plážovém hotelu
   včetně stravování
  • zajímavý program poznávacího zájezdu
  • česky mluvící průvodce
  • pojištění proti úpadku cestovní kanceláře
  Výletní program v ceně
  • Klimatizovaný a komfortní cestovní autobus Vás poveze od jednoho cíle k druhému.


  působivé krajiny
  Horkovzdušné balóny - skvělá podívaná!
  Čekají Vás překrásné dny dovolené