Máte aktivovaný slevový kupón "CZ24NIK071". 
Zobrazují se Vám speciální ceny a slevy určené jen pro Vás. Zrušit slevový kupón můžete x

Canada: ETA


Pro občany ČR platí bezvízový styk pro pobyt do 180 dnů od prvního vstupu na území země. Při vstupu do země se cestující musí prokázat pasem platným minimálně 6 měsíců po návratu z cesty do domoviny.

Bezvízový režim se vztahuje na krátkodobý pobyt za účelem turistiky, návštěvy rodiny a přátel, nebo například za obchodním účelem.
Prověření ETA je povinné od termínu 15.03.2016. Bez této autorizace není vstup na území Kanady po tomto datu povolen.

Při vstupu do země je cestující zároveň povinen předložit cestovní pas s platností o půl roku delší, než je předpokládaný návrat do domoviny.
Namátkově může být vyžadován doklad o zdravotním stavu cestujícího v rámci nakažlivých nemocí (například tuberkulóza, ale např. nikoliv AIDS).

Osoby mladší 18 let, které do Kanady cestují buď samostatně nebo v doprovodu, by si měly pro imigrační úředníky obstarat notářsky ověřený písemný souhlas obou rodičů (pokud žijí, popřípadě jejich zákonného zástupce) s jejich cestou.

Tento dokument musí být vyhotoven v úředním jazyce Kanady, tj. buď anglickém, nebo francouzském jazyce, nebo musí být do těchto jazyků úředně přeložen
Poplatek za elektronické vyřízení je 7 CAD (ca 150 Kč / 5 Euro – v závislosti na aktuálním kurzu měn)

Autorizaci ESTA můžete provést na tomto internetovém odkazu http://canada.ca/eta

Společnost NIKAL umožňuje klientům zprostředkování ETY pro naše klienty. V tomto případě si společnost NIKAL vyhrazuje ochrannou karenční lhůtu v délce minimálně 30 dnů, aby vznikl dostatečný prostor pro vyřízení žádosti. Společnost NIKAL negarantuje, že zprostředkováním ETA bude autorizace automaticky přidělena.