Pokud máte slevový kupón, vložte ho zde
 
uvidíte speciální ceny a slevy určené jen pro Vás.

USA: ESTA


ESTA je povolení pro vstup na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky na méně, než 90 dní. Klienti tak mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu.
Podmínkou pro vystavení je biometrický pas, který byl vydán Českou nebo Slovenskou republikou po roce 2006. Takový pas musí být navíc platný ještě minimálně půl roku po návratu z cesty.
Do USA můžete cestovat bez víz, pokud splňujete následující požadavky:
                  - Jste občanem České, nebo Slovenské republiky
                  - Vlastníte biometrický pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu z cesty
                  - Plánujete cestovat do Spojených států na krátkou služební nebo turistickou cestu
                  - Váš pobyt v USA nepřesáhne 90 dnů
                  - Máte zakoupenou zpáteční letenku nebo smlouvu o zájezdu, která prokazuje, že opustíte Spojené státy během 90 dnů
                  - Máte odsouhlasenou elektronickou cestovní autorizaci ESTA

Cestujete-li s dítětem mladším 12 let, a nejste jeho rodič, musíte vlastnit písemný souhlas rodičů dítěte s cestou. V opačném případě hrozí zamítnutí vstupu na území Spojených států imigračním úředníkem.

Platnost autorizace ESTA je 2 roky od data vydání. Autorizace je přímo vázána na Váš cestovní pas. Pokud od autorizace získáte pas nový (např. z důvodu ztráty, nebo vypršení platnosti), musíte zažádat o novou autorizaci.

Poplatek ambasádě za vyřízení ESTA je 14 USD (ca. 350 Kč / 15 Euro – v závislosti na aktuálním kurzu měn). V případě zamítnutí žádosti, je žadateli účtován poplatek za zpracování 4 USD. Zbytek je navrácen žadateli.

Autorizaci ESTA můžete provést na tomto internetovém odkazu: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Společnost NIKAL umožňuje v České republice  klientům zprostředkování ESTY pro naše klienty. V tomto případě si společnost NIKAL vyhrazuje ochrannou karenční lhůtu v délce minimálně 30 dnů, aby vznikl dostatečný prostor pro vyřízení žádosti. Společnost NIKAL negarantuje, že zprostředkováním ESTA bude autorizace automaticky přidělena.