Máte aktivovaný slevový kupón "CZ24NIK071". 
Zobrazují se Vám speciální ceny a slevy určené jen pro Vás. Zrušit slevový kupón můžete x

Maledivy: Informace o lokalitě

Doba letu s přestupem je ca. 11 hodin
Časový posun vůči Střední Evropě +4 hodin
 

1.) Vízum

Občané České republiky nepotřebují vízum ke vstupu na maledivské souostroví. Do 30 dnů můžete na území Malediv pobývat bezplatně, prodloužení lze získat za 10 USD na den.
 

2.) Cestovní pas

Ke vstupu na území Malediv je zapotřebí předložení cestovního pasu, jehož platnost musí přesahovat dobu pobytu na maledivském souostroví. Pokud cestujeme individuálně, budou od Vás úředníci vyžadovat předložení dostatečné finanční hotovosti, která by měla činit minimálně 10 USD na osobu a den. Současně s cestovním pasem se předkládá vyplněný registrační lístek, který obdržíme na palubě letadla nebo na hraničním přechodu. Registrační lístek obsahuje informace a data o příjezdu a odjezdu ze země a o místě pobytu na Maledivách.
 

3.) Celní a devizové předpisy

Do země je dovoleno dovážet pouze věci osobní potřeby. Do země je zakázáno dovážet jakékoliv alkoholické nápoje, výrobky z vepřového masa.
 

4.) Zákony, zvyky a doporučení

Pro někoho nevýhodou obydlených ostrovů může být fakt, že jako muslimská země, mají Maledivy zákaz prodeje a konzumace alkoholu. Tento zákaz neplatí pro resorty. Pokud byste chtěli cestovat letecky na dovolenou s vašim mazlíčkem, na Maledivy ho bohužel vzít s sebou nemůžete.
Zároveň chceme naše klienty upozornit, že vybavení hotelů (ručníky, župany, ...), stejně jako některé prvky nábytku, není možné použít jako suvenýry z cest. V případě, že dojde k nahlášení "ztráty" vybavení z pokoje, bude dlužná částka automaticky připočtena na vrub klienta.
 

5.) Klima v destinaci

Turistická sezona probíhá po dobu celého roku, maximální denní teploty se vyšplhají až ke 31ºC, během noci neklesnou pod 23°C. Moře má po celý rok téměř konstantní teplotu, která se pohybuje kolem 27°C, což přináší ideální podmínky pro vodní sporty během celého roku.
 

6.) Pitná voda

Neslaná voda se na Maledivách získává odsolováním vody mořské. Každé letovisko má své vlastní odsolovací zařízení. Voda z kohoutků není pitná, doporučujeme pít jen vodu balenou. Cena za 1,5 litrovou láhev pitné vody se v letoviscích pohybuje mezi 4 a 8 dolary. V některých letoviscích dostanete láhev pitné vody každý den na pokoj a osobu zdarma.
 

7.) Zdravotnictví

Jediné zdravotnické zařízení se nachází v hlavním městě Malé, které je od ostatních ostrovů vzdáleno zhruba hodinu jízdy motorovým člunem. Zdravotnictví v zemi je na poměrně slušné úrovni, avšak zdravotní zařízení není pro náročnější operace plně vybaveno. Z důvodu velmi vysokých cen za lékařské služby je téměř nezbytné nechat se před odjezdem na Maledivy řádně pojistit. V současné době existují pojistky, které uhradí lékařské služby nebo hospitalizaci přímo na místě. Turisté by měli být očkováni proti záškrtu a tetanu, hepatitidě A, při dlouhodobějším pobytu se doporučuje přeočkování hepatitidy typu B. V případě, že turisté přijíždějí nebo v poslední době cestovali po zemích infikovaných žlutou zimnicí, je nutné předložit mezinárodní očkovací průkaz s prokázaným očkováním proti této nemoci.
 

8.) Měna a platby

Doporučujeme jet na dovolenou na Maledivy s americkými dolary. Maledivské rufie použijete jen při výletu do hlavního města Malé. V bankách v Malé vám vymění dolary, eura i libry. Ceny za ubytování, služby, jídlo a výlety jsou v resortech uvedeny v dolarech a v dolarech se také platí.  
Ve všech letoviscích je možné platit platebními kartami (např. MasterCard, Visa, Amex).  V resortech se veškerá útrata za dobu pobytu připisuje na účet pokoje a platí se najednou při odjezdu. Bankomaty s možností výběru hotovosti ze zahraničních účtů najdete v Malé.
 

9.) Co s sebou?

Na dovolenou na Maledivy si zabalte lehké letní bavlněné oblečení, plavky, příp. velký lehký šátek na pláž. Maledivy jsou muslimskou zemí, proto je nutné si při návštěvě domorodých osad a hlavního města Malé obléci konzervativnější oblečení (kalhoty a  sukně zakrývající kolena, tričko zakrývající ramena).
Dále nezapomeňte na sluneční brýle, pokrývku hlavy, krém na opalování s ochranným faktorem 35 a více, panthenol na ošetření spálené kůže (koupíte v lékárně), repelent na komáry (např. oranžový OFF). Hodit se může i malá baterka.
 

10.) Elektřina

Každý resort má svůj vlastní naftový generátor, jelikož na území maledivského souostroví neexistuje celostátní rozvod elektřiny. Proud kolísá mezi 220 V – 240 V o napětí 50 Hz, převládají zástrčky britského typu, ke kterým je třeba adaptér.
 

11.) Mobilní signál a internet

Většina plochy souostroví je pokryta mobilním signálem. Významnější ostrovy mají vlastní BTS vysílač.
Maledivy spadají v roamingu do třetí zóny. V případě nutné komunikace doporučujeme využít telefonování přes Skype. 4* a 5* hotely jsou standardně vybaveny přístupem k internetu přímo na recepci nebo přímo na pokoji.
Pokud víte, že budete potřebovat během dovolené na Maledivách často telefonovat do Evropy, kupte si na letišti maledivskou SIM kartu s nabitým kreditem některého místního operátora (Dhiraagu nebo Watanya Telecom, cca 15 USD). Tento výdaj se vám vrátí při prvním hovoru.
 

Roamingový ceník; III. pásmo s českou SIM

Minuta odchozí hovor Minuta příchozí hovor Odeslání SMS Odeslání MMS Cena za MB
61,01 Kč 35,59 Kč 14,52 Kč 11,50 Kč 302,50 Kč
(roamingové ceny se mohou lišit nabídkou Vašeho operátora a změnami v cenících)