Máte aktivovaný slevový kupón "CZ24NIK041". 
Zobrazují se Vám speciální ceny a slevy určené jen pro Vás. Zrušit slevový kupón můžete x

Německo: Informace o lokalitě

 

1.) Vízum

Vízum pro vstup za účelem turistiky s pobytem je nutné pouze při pobytu přesahujícím 90 dnů
 

2.) Pas

Pas musí být platný minimálně 6 měsíců po návratu z cesty. Na území Itálie můžete přicestovat i s platným občanským průkazem. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem.
 

3.) Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží, nicméně výjimkou z tohoto volného režimu je zboží, které podléhá spotřební dani. Bez dodatečných poplatků je možné převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. Pro obecné množstevní vymezení osobní spotřeby byly pro Španělsko stanoveny tyto limity: 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin (tj. tvrdého alkoholu), 20 l produktů se středním obsahem alkoholu (aperitivů), 90 l vína ( z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.
 

4.) Zákony, zvyky a doporučení

Když napadnete v Německu slovně jinou osobu, může to mít vážné soudní důsledky. Například když si poklepete na čelo, můžete čekat velkou pokutu. Přísně je zakázán posunek s třemi zvednutými prsty do tvaru W, který používají mladí neonacisté. Nejčastějším německým gestem je zvednutý ukazováček doprovázený slovním projevem pedagogického charakteru. Poučování není urážkou, ale předností.
Zároveň chceme naše klienty upozornit, že vybavení hotelů (ručníky, župany, ...), stejně jako některé prvky nábytku, není možné použít jako suvenýry z cest. V případě, že dojde k nahlášení "ztráty" vybavení z pokoje, bude dlužná částka automaticky připočtena na vrub klienta.
   

5.) Klima v destinaci

Podnebí je tu také ovlivňováno Golfským proudem, který zvyšuje celoroční teplotu. Směrem do vnitrozemí se více projevují teplotní rozdíly mezi létem a zimou. Jara tu bývají krátká, léta jsou teplá a zimy dlouhé a větrné. Nejvíce se ohřejete ve vnitrozemních nížinách. Nejteplejším období je v Německu červen. V tuto dobu je teplota na severu kolem 17oC a na jihu kolem 20oC. Nejchladněji je v lednu. Průměrná teplota tu dosahuje 1,5oC, na jihu to jsou 2oC. Na území Německa spadne cca 700 milimetrů srážek. Jsou soustředěné na sever a na západ. Méně jich spadne na jihu. Nejdeštivější oblastí jsou Alpy. Zde je až přes 2 000 mm srážek za rok. Zde jsou srážky sněhové. Na horách vydrží sníh 3 – 6 měsíců.
 

6.) Pitná voda

Voda z kohoutku je pitná v celém Německu. Přesto doporučujeme konzumovat pouze balenou vodu.


7.) Zdravotnictví

Stejně jako před cestou do jakékoliv jiné země se i před cestou do Itálie ujistěte, že se vaše pojištění vztahuje i na Itálii. Je dobré mít uzavřeno především pojištění léčebných výloh a výloh na repatriaci. Bezplatná lékařská péče je poskytnuta v rámci tzv. první pomoci ve státních zdravotnických zařízeních. Další léčení v nemocnicích je poskytováno pouze za úhradu, a to ve výši od 300,- euro na den, podle typu zařízení a poskytované péče. Lékárny v Itálii bývají označené zeleným křížem, pokud potřebujete doktora nebo zubaře a nevíte, kde se ve vašem okolí nachází, můžete se obrátit na váš hotel nebo informační centrum. Většinu zdravotních problémů v Itálii způsobuje v létě sluníčko a komáři, v zimě pak lyžařské karamboly.


8.) Měna a platby

V Německu se platí Eury. Eurobankovky jsou vydávány v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100, 200 a 500 euro. Mince se razí v hodnotách 1 a 2 eura a 1, 2, 5, 10, 20 a 50centů. Peníze můžete proměnit v bankách a směnárnách nebo i cestou ve směnárenském automatu (na letišti, nádraží, ve velkém supermarketu). Ve většině hotelů, restaurací a obchodů lze platit kreditními kartami a eurošeky. Mnohé podniky stále dávají přednost platbě v hotovosti, proto je dobré se ujistit, zda podnik přijímá karty. Teprve potom si objednejte nebo rezervujte pokoj. Aktuální kurs Eura můžete najít zde.


9.) Co s sebou?

Nezapomeňte na pevnou obuv, v případě nepříznivého počasí teplé oblečení a pokrývku hlavy.
 

10.) Elektřina

V Německu jsou používány stejné elektrické zásuvky jako v ČR a na Slovensku.
 

11.) Mobilní signál a internet

Připojení k internetu je dostupné takřka na všech hotelích alespoň v prostorách recepce. Pokud plánujete více volat domů, pokuste se sehnat dobíjecí SIM kartu. Cena se Vám vrátí obvykle při prvním delším hovoru.
 

Roamingový ceník; I. pásmo s českou SIM

Minuta odchozí hovor Minuta příchozí hovor Odeslání SMS Odeslání MMS Cena za MB
6,30 Kč 1,66 Kč 1,99 Kč 11,50 Kč 6,63 Kč
(roamingové ceny se mohou lišit nabídkou Vašeho operátora a změnami v cenících)