Máte aktivovaný slevový kupón "CZ24NIK041". 
Zobrazují se Vám speciální ceny a slevy určené jen pro Vás. Zrušit slevový kupón můžete x
 • 2024 DXB Dubai & Ras Al Khaimah     
  Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Prahy,
  Základní cena 4* hotely včetně snídaně

  • 06.09.2024 - 13.09.2024 (8 dnů)
   28.980 Kč za osobu
   Sleva: -22%
   Vybrat termín  
   «
 • 2024 DXB Dubai & Ras Al Khaimah     
  Dvoulůžkový pokoj vč. balíčku transportů z Vídně,
  Základní cena 4* hotely včetně snídaně

  • 06.09.2024 - 13.09.2024 (8 dnů)
   29.180 Kč za osobu
   Sleva: -22%
   Vybrat termín  
   «

Program zájezdu:


1. den: Příjezd do Dubaje
Pohodlně a bezpečně odletíte letadlem z Prahy nebo Vídně do Dubaje. Zde na vás čeká delegát společně s naším autobusem. Odveze vás přímo z letiště do vašeho hotelu. Pokud máte rezervovaný balíček s občerstvením, po ubytování vás bude již čekat večeře. *(V případě příletu po 22:00 bohužel večeře nebude možná)! Parkování na letišti v Praze / Vídni za vás zajistíme. Nutné nahlásit při rezervaci.

2. den: Dubaj - Klasická prohlídka města Dubaj!
Dnes se vydáme za prvním vrcholem vaší cesty. Po snídani začneme naši prohlídku staré, klasické Dubaje, abychom prozkoumali vznik emirátu. Historická čtvrť Al Fahidi (Bastakiya) sahá až do 90. let 19. století. Ve své době vrcholu měla čtvrť více než 60 obytných jednotek oddělených spletí úzkých uliček. Projdeme se starým městem, kde budete mít příležitost vidět staré domy s větrnými věžemi, které chladily domy a fungovaly jako druh přírodní klimatizace. Poté se tradičními čluny – abrami – převezeme na stranu Deira v Dubaji, kde navštívíme trh s kořením a trh se zlatem. Dále pojedeme k mešitě Jumeirah (uvidíme pouze zvenčí). Byla postavena v roce 1978 ve středověkém fatimském stylu z bílého kamene a má vysoké dvojité minarety, které obklopují velkou centrální kupoli. Její vzhled a barva připomínají mušli a její poloha je dokonalá - nachází se naproti Jumeirah Beach. Odpoledne se vydáme na volitelný výlet do pouště. Naše pouštní safari (zahrnuté v balíčku požitků) nabízí jízdu mezi písečnými dunami a v táboře na vás čeká tradiční večer s místními specialitami, vodní dýmkou, břišními tanci, jízdou na velbloudech a dalšími překvapeními. Večer se vrátíme do hotelu. Přenocování.

3. den: Abú Dhabí - Hlavní město Spojených arabských emirátů
Po snídani se vydáme na výlet do Abú Dhabí (zahrnuto v kulturním balíčku), hlavního města Spojených arabských emirátů. Pojedeme pouštní cestou podél pobřeží. Po příjezdu následuje panoramatická jízda, během které si prohlédneme architektonické skvosty tohoto města. Dále navštívíme nádhernou mešitu Šajcha Zájida, jednu z největších mešit na světě. V blízkosti se nachází slavná promenáda Corniche. Pak míříme do Heritage Village, muzea, které je zařízeno jako tradiční vesnice a přibližuje vám životní styl této oblasti v minulosti. Úplným protikladem Heritage Village je hotel Emirates Palace, který navštívíme později na prohlídce. Tato dokonalá směs luxusu, nejmodernější technologie a arabské architektury je světoznámý hotel, kde se ubytovávají bohatí a slavní. Večer večeře (balíček požitků) a přenocování v hotelu.

4. den: Dubaj - Moderní Dubaj & Burj Khalifa + Večeře na lodi
Po snídani nás čeká moderní Dubaj s Burj Khalifou (vstup zahrnutý v kulturním balíčku). Během prohlídky moderního Dubaje uvidíme hlavní pamětihodnosti: Atlantis (foto zastávka – zvenčí), Burj Al Arab (foto zastávka – zvenčí), Bluewaters Island, nové dynamické místo pro životní styl s unikátními obchody, stravováním a zábavními možnostmi, kde se nachází AinDubai neboli Dubajské oko – nejvyšší a největší ruské kolo na světě. Dále se vydáme do největšího nákupního centra na světě, Dubai Mall. V tomto centru je obrovské akvárium a podvodní ZOO. Poté vystoupáme na 124. patro Burj Khalify, nejvyššího mrakodrapu světa, a nakonec si užijeme slavnou fontánovou show před Dubai Mall. Večer se vydáme na plavbu tradiční arabskou lodí (dhow) s večeří formou bufetu (balíček požitků). Během plavby si užijete výhled na noční panorama Dubaje s jeho osvětlenými mrakodrapy a svěžím mořským vánkem. Přenocování.

5. den: Šardžá a Adžmán
Dnešní den máte k dispozici pro vlastní program, ale samozřejmě je tu také co objevovat. Je možnost se vydat do dalších dvou emirátů – Šardžá a Adžmán (zahrnuto v kulturním balíčku). Nejprve pojedeme do Šardžá, hlavního kulturního města SAE a zároveň třetího největšího města SAE. Navštívíme restaurované staré město, kde se nachází mnoho působivých muzeí, jako jsou mešita Al-Noor a mešita Krále Fajsala. Zastavíme se u Modrého souku, který je zdoben zajímavou architekturou a má více než 500 obchodů, kde se prodává zlato, stříbro, tkaniny a krásné slavné arabské lampy. Souk leží vedle krásné laguny Šardžá. Navštívíme také Muzeum islámské civilizace v Šardžá, které bylo otevřeno v roce 2008 a týká se islámské kultury s více než 5 000 artefakty z islámského světa. Ideální příležitost dozvědět se více o islámu a jeho kulturních tradicích. Poté se vydáme do Adžmánu a na Corniche. Tato promenáda se táhne podél pobřeží Perského zálivu a nabízí obyvatelům i návštěvníkům malebné prostředí pro procházky, odpočinek a volnočasové aktivity. Následně se vydáme do Ras Al Khaimah do našeho plážového hotelu.

6. den: Rás al-Chajma - Čistý odpočinek
Dnešní den je věnován úplnému odpočinku. Užijte si pohodlí vašeho 4* hotelu na pláži. Vychutnejte si koktejl a odpočiňte si. Večeře (balíček požitků).

7. den: Rás al-Chajma - Plavba na dhow do Musandam Dibba
Budete odpočívat jako předchozí den, nebo se s námi vydáte na další poznávací cestu? V každém případě to bude relaxační zážitek. Na tradiční dhow se vydáme do Musandamu (možno rezervovat na místě). Užijte si klidné vody Arabského moře a jemný vánek na kůži. Večeře (balíček požitků).

8. den: Návrat domů!
Je čas se rozloučit s Dubají a SAE. Po snídani budete mít ještě chvíli čas na relaxaci, poté vás autobus bezpečně odveze na letiště, odkud nastoupíte na cestu domů.


Důležité: Pro tento zájezd je vyžadován průkaz totožnosti či cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po návratu.

Cena nezahrnuje: Možné místní a pobytové taxy v hotelu, cca 20 AED na osobu/noc. Osobní náklady. Další vstupy a výlety nad rámec programu. Případné spropitné pro řidiče a místního průvodce.

Cena zájezdu zahrnuje:

 • Let z Prahy/Vídně do Dubaje a zpět
 • 1 x příruční zavazadlo na osobu
  1 x zavazadlo max. 20 kg na osobu
 • Bezplatný check-in na letišti!
 • Všechny transfery z letiště do hotelu a zpět na letiště
 • ZDARMA! - Parkování osobního vozidla na letišti po celou dobu pobytu (1x na rezervaci, nutné objednat předem)
 • 4 noci v 4* hotelu Park Inn By Radisson Hotel Dubai Motor City*
 • 3 noci v 4* hotelu Radisson Resort Ras Al Khaimah
 • 7x snídaně formou bufetu v hotelu
 • Česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu


   2 výlety v ceně:

 • Dubaj - Klasická prohlídka města Dubaj!
 • Dubaj - Moderní Dubaj & Burj Khalifa!

Doporučujeme:

 • Balíček požitků: 5x večeře v hotelu, pouštní safari s tradiční večeří, večeře na dhow
 • Balíček požitků PLUS: 5x večeře v hotelu, pouštní safari s tradiční večeří, večeře na dhow, 3x All Inclusive stravování v Ras Al Khaimah
 • Kulturní balíček: Vstup do Burj Khalifa, prohlídka města Abú Dhabí, Šardžá & Adžmán City Tour

Burj Khalifa


Pouštní safari