Adresa
Pokud máte slevový kupón, vložte ho zde
  uvidíte speciální ceny a slevy určené jen pro Vás.
ZDARMA U NIKALU
 
Bezplatná linka k nám
Kvalitní dárky
v hodnotě 1400 Kč
 

V CENĚ ZÁJEZDU
 
Odborný průvodce
3 výlety
(hodnota za jeden výlet cca 900 Kč) Celkem cca 2700 Kč
 

NĚMECKO - BAVORSKO - hory, jezera a hrady
Mnichov • klášter Andechs • Neuschwanstein • Bodamské jezero

  • 2022 DE Bayern   
   Dvoulůžkový pokoj,
   Základní cena 3* hotely vč. snídaní a dopravy


   • 19.10.2022 - 26.10.2022 (8 dnů)
    21.990 Kč za osobu
    Vybrat termín  
    «

  Program zájezdu:

   

  Cena zájezdu zahrnuje:


  1. den: Příjezd do Mnichova
  Ráno vyrazíme s naším autobusem z České republiky a zamíříme do Německa. V pozdějších odpoledních hodinách přijedeme do Mnichova, hlavního města spolkové země Bavorska. Po přesunu do hotelového pokoje, kde strávíme první noc, nás bude očekávat večeře (při rezervovaném balíčku večeří).

  2. den: Mnichov
  Po snídani se vydáme na poznávací cestu Mnichovem. Bavorské hlavní město je bohaté na historická místa, pivní zahrádky, hostince a mnoho dalšího. Na naší prohlídce města je opravdu co objevovat. Návštěva tradiční restaurace Hofbräuhaus samozřejmě nesmí chybět. Nakonec naše cesta povede kolem Ammersee do Allgäu, kam dorazíme večer.

  3. den: Ludvík II. a jeho zámek
  Pokud jste si rezervovali balíček výletů, můžete s námi po snídani navštívit jednu z bavorských památek. Zámek Neuschwanstein byl postaven posledním bavorským králem na konci 19. století. Pohádkový zámek stále slouží jako předloha pro zámky v zábavných parcích Disney a je pravděpodobně nejznámější stavbou v Německu.

  4. den: Ulm a jeho památky
  Dnes vás zveme na návštěvu nejvyšší kostelní věže na světě. V Ulmu se u Dunaje nad městem tyčí katedrála se 161 metry vysokou kostelní věží. Kostel byl dokončen v roce 1890 a práce trvaly něco málo přes 500 let. Kostel samozřejmě není to jediné, co Ulm může nabídnout. Náš průvodce vám na prohlídce městem ukáže i další krásná místa.

  5. den: Bodamské jezero
  Dnes můžete vyrazit v rámci rezervovaného balíčku výletů k největšímu vnitrozemskému vodnímu útvaru v Evropě, Bodamskému jezeru nebo také Lake Constance! Na jeho březích leží 3 země. Německo, Rakousko a Švýcarsko. Poté navštívíme Lindau. Staré město se nachází na ostrově, který je spojen s pevninou pouze mostem a železničním násypem. Už jen ten přístav stojí za tu cestu. Poté lodí přeplujeme jezero směrem do Švýcarska. Na zpáteční cestě zastavíme v Bregenzu s jeho slavnou jezerní scénou.

  6. den: Chřest a chmel
  Po snídani opustíme Allgäu a vydáme se do Regensburgu! Cestou tam (v závislosti na ročním období) navštívíme buď na jaře chřestovou pěstitelskou oblast v Schrobenhausenu nebo na podzim největší souvislou chmelařskou oblast na světě v Hallertau!

  7. den: Regensburg a Dunaj
  Po snídani volný den nebo můžete s námi vyrazit na fakultativní výlet! Nejprve navštívíme město Regensburg s naším průvodcem (při rezervovaném balíčku výletů). Poté poplujeme kousek lodí po Dunaji k průlomu Dunaje. Nechte se unést a užijte si výhled na cestu podél Dunaje. Návštěva opatství Weltenburg je samozřejmě nutností. Proč nezkusit doušek bavorského národního nápoje z nejstaršího klášterního pivovaru na světě, na zdraví!

  8. den: Návrat
  Náš autobus vás přiveze zpět na místo nástupu. Díky mnoha nezapomenutelným dojmům budete na tento výlet určitě dlouho vzpomínat.


  Důležité: Pro tento zájezd je vyžadován průkaz totožnosti či cestovní pas platný minimálně 3 měsíce po návratu.

  Poznámka: Nákup místního zboží a služeb během výletů záleží na Vašem vlastním uvážení. Změna hotelu nebo programu není plánovaná, zůstává však vyhrazená. Rezervace probíhají podle obsazenosti termínů. Minimální počet účastníků na termín je 20 osob. O zrušení termínu z důvodu nenaplnění minimálního počtu účastníků bude zákazník informován nejméně 5 týdnů před odjezdem. Pokud bude zájezd zrušen důvodu nenaplnění minimálním počtem účastníků, zákazník nemá nárok na úhradu nákladů vzniklých v souvislosti s plánovanými prohlídkami (např. samostatně zakoupené vstupenky). Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku.


  • Zpáteční cesta moderním autobusem (nástupní místa Praha, Jihlava, Brno nebo Bratislava)
  • 7 nocí ve vybraných hotelech
  • 7 x snídaně – formou bufetu v hotelu
  • Odborný, česky mluvící NIKAL průvodce

  3 výlety v ceně:

  • Mnichov – Bavorské hlavní město
  • Ulm a jeho památky
  • Chřest a chmel


  Mnichov
  Opatství Weltenburg
  Pečené vepřové koleno

     

 • rezervace

   

  rezervace
 • rezervace

  rezervace
 • rezervace
  rezervace